Prírodný trávnik

Trávnik je neodeliteľnou súčastou každého rodiného domu alebo verejneho priestranstva. Okrem toho že plní vizuálnu podstatu je prospešný aj pre ovzdušie, teda miesto kde žijeme. Je vhodný pre rekreáciu, šport a iné oddychové aktivity.

Automatický závlažovací systém je základ pre každý zdravý a krásny trávnik. Ak si niekto myslí, že trávnik zaleje ručne rovnomerne, tak je na veľkom omyle. Jediné rovnomerné zavlaženie trávniku sa dá docieliť iba kvalitnou automatickou závlahou.

Typy založenia trávnika:

1. Výsev trávneho semena:

Nízka cena
Výborná kvalita a vzhľad
Možnosť primiešať rôzne lúčny zmesy
Pomalé zazelenanie pozemku
Časovo náročná starostlivosť
Záťažový podstatne neskoršie ako u trávnikového koberca
Nerovnomerné vzklíčenie semien
Nutnosť postrekov proti burinám
Nutnosť dosievať trávne semeno podľa potreby hluchých miest
Pod výsev nieje možné uložiť sieť proti krtom

2. Pokládka trávneho koberca

O niečo vyššie náklady ako pri výseve
Trávnik za jeden deň
Časovo nenáročný
Výborná kvalita a vzhľad
Záťažový už po troch týždnoch zakorenenia sústavy a zcelenia
Netreba dovysievať
Je možné uložiť sieť proti krtom

3. Trávnikové textílie

Najnovší spôsob na trhu
Podstatne vyššie obstarávacie náklady
Nižšie zavlažovacie nároky
Textília sa po 2-5 rokov rozloží
Rovnomerné vzklíčenie semien

Automatický závlažovací systém pomáha šetriť vodu a znižuje vaše náklady. Systém stči raz, hneď na jar naprogramovať a vaše záhony a trávnik budú zavlažované po celý rok. Pravidelným zavlažovaním sa znižuje riziko straty vysadených rastlín v záhonoch. Zlepšuje kvalitu a vzhľad trávneho koberca. Závlaha je nenápadná a nenarúša celkový vzhľad záhrady z dôvodu že je nainštalovaná v zemi a výsuvné postrekovače vo väčsine prípadov ani neuvidíte, keď stojíte pri nich. Automatický zavlažovací systém zavlažuje rastliny a aj trávnik individuálne a zároveň rovnomerne v stanovených časových intervaloch. Výsledkom je krásny sýtozelený trávik a zdravšie, krajšie rastlinstvo.


Nech sa už rozhodnotene pre akýkoľvek typ založenia prírodného trávnika porovnajte si čas a cenu spojenú s realizáciou. V tomto prípade je najlepšia voľba trávnikový koberec. Okamžité zazelenanie vášho pozemku a po troch týždňoch zakorenenia je plne záťažový. Nezabudnite však aj na automatickú závlahu, ktorá vám zaručí vynikajúci vzhľad trávnika.